Okres realizacji: 10.2013 – 06.2014
Program pomocowy: Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Numer projektu: II/FST/27
Program pomocowy: Szwajcarsko-Polski Program Współpracy
Numer projektu: II/FST/27
Opis projektu:
Celem projektu było umożliwienie nawiązania i kontynuowania współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem a planowanym do pozyskania partnerem szwajcarskim w obszarze instytucji działających w oparciu o mentoring.
Cel ten został zrealizowany przez odbycie wizyty studyjnej do Szwajcarii, spotkanie z ekspertami szwajcarskimi w tematyce mentoringu oraz przygotowanie publikacji prezentującej skuteczne rozwiązania szwajcarskie z zakresu mentoringu. Zidentyfikowanie, szczegółowe opisanie i spopularyzowanie wiedzy na ten temat przyczyniło się do lepszego funkcjonowania instytucji polskich wykorzystujących mentoring. Projekt pozwolił na sprawne zorganizowanie i odbycie wizyty studyjnej oraz opracowanie publikacji prezentującej rozwiązania szwajcarskie w zakresie mentoringu.
Harmonogram realizacji projektu:
- Etap I – „Przygotowanie do wizyty studyjnej” [01/10/2013-31/12/2013].
- Etap II – „Zapoznanie się z rozwiązaniami szwajcarskimi w dziedzinie mentoringu – study tour” [01/01/2014-31/03/2014].
- Etap III – „Promocja rozwiązań szwajcarskich w dziedzinie mentoringu” [01/03/2014-30/06/2014].
Rezultaty projektu/korzyści:
- Realizacja wizyty studyjnej
- Podpisany list intencyjny z Partnerem zagranicznym
- Publikacja powstała w wyniku realizacji projektu
- Wzrost liczby podmiotów objętych wsparciem wdrażających najlepsze praktyki
Grupa docelowa:
Głównymi odbiorcami efektów projektu były instytucje publiczne i prywatne wykorzystujące lub zainteresowane wykorzystaniem mentoringu w swojej działalności, ośrodki akademickie, których przedmiotem badań były tego typu metody, a także osoby prywatne zainteresowane tą tematyką.
Wartość dofinansowania: 20 682,84 CHF
Zapraszamy na: www.programszwajcarski.gov.pl, www.swiss-contribution.admin.ch, www.alp-carp.com.
Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej