RECOVER – European Youth for a Green Recover

RECOVER – European Youth for a Green Recover

Czas realizacji: 01/12/2022 – 30/11/2024
Program pomocowy: ERASMUS+
Numer projektu: 2022-1-PL01-KA220-YOU-000085815

Opis projektu:

Projekt European Youth for a Green Recover ma na celu walkę z bezrobociem wśród młodzieży poprzez promowanie „zielonej” przedsiębiorczości zgodnie z wysiłkami na rzecz proekologicznej transformacji gospodarki UE.

W obliczu konsekwencji pandemii COVID-19, bezrobocia wśród młodzieży i „zielonej” transformacji w Europie, projekt RECOVER wydaje się innowacyjnym podejściem do młodych ludzi, ponieważ badania na platformach europejskich wskazują na brak przedsięwzięcia łączącego cele i rezultaty opisane poniżej. W ten sposób temat projektu staje się innowacyjny i pomaga grupom docelowym przygotować się do radzenia sobie z trudną sytuacją, jaką stworzyły dla nich wyżej wymienione problemy.

Grupa docelowa projektu

Projekt skierowany jest do:

  • Młodych ludzi, którzy są bezrobotni lub NEET
  • Młodych pracowników/trenerów

Rezultaty projektu

Oczekiwane rezultaty:

  1. Praktyczny dokument wdrożeniowy RECOVER: Wprowadzenie do zielonej gospodarki i zielonej przedsiębiorczości, zbiór praktycznych wskazówek, informacji i kroków skierowanych bezpośrednio do młodych ludzi, aby pomóc im stać się zielonymi przedsiębiorcami.
  2. Interaktywny zestaw narzędzi online projektu RECOVER, aplikacja internetowa skierowana zarówno do młodych ludzi, jak i osób pracujących z młodzieżą / trenerów, mająca na celu ocenę poziomu umiejętności młodych ludzi w zakresie trzech tematów dotyczących „zielonych kompetencji” oraz zapewnienie szkoleń opartych na tych tematach, skierowanych zarówno do młodych ludzi, jak i osób pracujących z młodzieżą / trenerów.
  3. Kampania na rzecz podnoszenia świadomości ekologicznej, która obejmuje przewodnik zawierający wskazówki i sugestie, jak być ekologicznym przedsiębiorcą, serię podcastów/videocastów z istniejącymi ekologicznymi przedsiębiorcami lub influencerami, którzy opisują swój sposób stosowania przyjaznych dla środowiska praktyk biznesowych, oraz kampanię internetową obejmującą rozpowszechnianie opracowanych materiałów i warsztatów na temat tego, jak być ekologicznym przedsiębiorcą cyfrowym.

Partnerzy

  • Stowarzyszenie Centrum Wspierania Edukacji i Przedsiębiorczości (CWEP)  – Rzeszów, Polska (koordynator)
  • Kainotomia – Larisa, Grecja
  • Fo.Ri.Um.– S. Croce sull’Arno, Włochy
  • Asociatia Scout Society – Targu Jiu, Rumunia
  • Inno Hub– Valencia, Hiszpania
  • Future in Perspective Limited(FIP)-Ballyjamesduff Cavan, Irlandia