Warsztaty ECVET w Warszawie

Warsztaty ECVET w Warszawie

ecvet logo13 kwietnia br. w Warszawie odbyły się warsztaty dotyczące wykorzystania europejskiego systemu transferu osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym (ECVET) w uczeniu się przez całe życie zorganizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji oraz Ekspertów ECVET. Główny temat warsztatów dotyczył: ECVET w uczeniu się przez całe życie oraz wady i zalety platformy EPALE.
Przedstawiciel Stowarzyszenia „Centrum Wspierania Edukacji i Przedsiębiorczości” miał okazję aktywnie uczestniczyć w tym spotkaniu. Najistotniejszym jego punktem były praktyczne zajęcia przeprowadzone w czterech grupach ćwiczeniowych. Celem pracy grupowej było opracowanie wzorcowych efektów kształcenia w różnych branżach np. gastronomicznej, technicznej, turystycznej.

Podczas pracy grupowej konsultanci ECVET służyli radą i pomocą. Każdy zespół zaprezentował wyniki swojej pracy, natomiast inni uczestnicy warsztatów komentowali, pytali, uzupełniali, aktywnie biorąc udział w prezentacji. Zajęcia warsztatowe są bardzo dobrą formą ćwiczeniową, która daje możliwość konfrontacji wiedzy i umiejętności członków zespołu, którzy posiadają różne doświadczenia w danej dziedzinie.
Bardzo pomocne okazały się nasze dotychczasowe doświadczenia z branży budowlanej, szczególnie związane z rozwojem i testowaniem europejskiego systemu transferu osiągnięć w kształceniu i szkoleniu zawodowym w ramach projektu CONVET – ECVET dla uznania kwalifikacji w sektorze budowlanym. Porównując zastosowanie tego sytemu w innych branżach oraz korzystając z wiedzy ekspertów, mogliśmy przekonać się, że nasze prace nad aplikacją webową z wbudowanym modułem porównywania kwalifikacji podążają we właściwym kierunku.
Wszystkich zainteresowanych tą tematyką i projektem CONVET zapraszamy do kontaktu za nami oraz na stronę http://con-vet.eu.

 

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

 

llp pl           convet