Warsztaty dla uczniów „Walcz z przemocą w szkole”

Warsztaty dla uczniów „Walcz z przemocą w szkole”

Warsztaty dla uczniów „Walcz z przemocą w szkole”

DSC 3692Spotkaniami w I Liceum Ogólnokształcącym oraz w Zespole Szkół Technicznych w Łańcucie zainaugurowano cykl warsztatów skierowanych do uczniów pt. „Walcz z przemocą w szkole”. Warsztaty te realizowane są w ramach projektu „CyberMentors Europe” i skierowane są do młodzieży w wieku od 11 do 17 roku życia. Głównym ich celem jest nie tylko uświadomienie istniejących zagrożeń w codziennym życiu i w świecie wirtualnym, ale też nauka prawidłowych zachowań pozwalających powstrzymać negatywne zjawiska dotyczące młodych ludzi.

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ideą projektu i przećwiczyć praktycznie rozwiazywanie niektórych trudnych sytuacji, jakich mogą być uczestnikami. Całość warsztatów opiera się na popularyzacji idei mentoringu, w którym uczniowie pomagają sobie nawzajem poprzez rozmowę na terenie szkoły oraz przy wsparciu on-line realizowanym z wykorzystaniem platformy beatbullying.org, która była szeroko prezentowana w drugim dniu warsztatów.

 

daphne daphne eu 

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej programu Daphne III.

With financial support from the Daphne III Programme of the European Union.
This publication/material/website has been produced with the financial support of the Daphne III Programme of the European Commission. The contents of this publication are the sole responsibility of CME consortium and can in no way be taken to reflect the views of the European Commission.